Burs Çalışmaları

26 Eylül 2013 | 6 Yorum

Siz de bir öğrenci okutmak, yeni kuşaklarla kucaklaşmak ve Türk Dünyası’nın toplumsal bütünleşmesine katkıda bulunmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

tdav_bursTürk Dünyası Araştırmaları Vakfınca yürütülen Burs Çalışmalarıyla hedeflenen; “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” ülküsünden hareketle, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencileriyle, çalışan kitleleri buluşturarak, kuşakların birbirlerini tanımalarını ve birbirlerinden haberdar olmalarını sağlamak, aynı zamanda üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri olan ekonomik engelleri bir nebze de olsa azaltmaktır.

 

Burs Çalışmaları Sistemi Çok Basittir.

Öğrenci okutmak isteyen her iki katılımcıya bir öğrenci düşecek şekilde düzenleme yapılır. Burs Komisyonunca belirlenecek ve Türk Dünyası Araştırmaları Vakfınca tamamlanacak olan burs miktarı bursiyerlere tahsis edilecektir.

Burs Çalışmaları Sistemi Çok Şeffaftır

Öğrenci okutmak isteyen her katılımcıya okuttuğu öğrencinin iletişim numaraları verilecektir. Bu sayede hem bursun doğru yere gidip gitmediği katılımcılar tarafından denetlenecek, hem de kuşaklar arasında bütünleşme sağlanacaktır.

Burs Çalışmaları Sistemi Çok Esnektir

Katılımcılar yükümlülüklerini istikrarla sürdürdükçe öğrenci okutabilir, istedikleri anda okuttuğu öğrenciye ulaşabilir, sistem hakkında eleştiri ve düşüncelerini bize iletebilir.

BURS_2

Vakfımızın “İstanbul’da okuyan” lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik bursları için başvurular açılmıştır.

Siz de bir öğrenci okutmak, yeni kuşaklarla kucaklaşmak ve Türk Dünyası’nın toplumsal bütünleşmesine katkıda bulunmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Son başvuru tarihi: 20 Ekim 2013

Burs almak üzere başvuruda bulunmak için tıklayınız.

 

Etiket: ,

Kategori: Basın Bülteni, Duyurular, Genel

Yorumlar (6)

Geri izleme adresi | Yorumlar için RSS Feed

 1. Ali dedi ki:

  merhaba
  başvuruların sonucları hakkında bir duyuru yapılacakmıdır? yapılacaksa ne zaman venasıl olacaktır
  iyi çalışmalar

 2. mehmet dedi ki:

  başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Nasıl açıklanır?

  • Ön elemeyi geçen adaylarla yapılan mülakatlar sonucunda bursa hak kazananların listesi en geç Kasım ayının ikinci haftasında internet sitemizden, Facebook ve Twitter adreslerimizden duyurulacaktır. Bursa hak kazanan arkadaşlarımız ayrıca bilgilendirilecektir.

 3. ali dedi ki:

  acaba mülakata gelirken öğrenci belgesi , nüfüs kağıdı gibi belgeler yanımızda bulunduralım mı ?

 4. merve dedi ki:

  Bu yilin basvuru sonuclari ne zaman aciklanacak

 5. nezrin dedi ki:

  selam,ben bakude turk dunyasi.isletme.fakutltesi.master 2.sinif ogrencisiyim doktora yapmak icin bursdan yararlanmak.istiyorm ama basvuru sartlari neler onu bilmek istyorm

Bir Cevap Yazın