Ergenekondan Çıkışımız / Nevruz Bayramını Coşkuyla Kutladık.

18 Mart 2015 | 0 Yorum

21 Mart 2015 Cumartesi günü İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜRKSOY, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul’daki Türk Dünyası’yla ilgili vakıf ve dernekler işbirliğiyle düzenlenen Ergenekon’dan Çıkışımızın 4652. Yılı / Nevruz Bayramı kutlamalarına katıldık.


Topkapı Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde yapılması gerekirken havanın yağışlı olması sebebiyle Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan şölene, İstanbul Valimiz Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, 2. Zırhlı Tugay Komutanımız Tuğgeneral Şenol Alkış, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan ve Türkmenistan İstanbul Başkonsoloslarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile halkımızın yoğun katılımı oldu.
Valimiz Vasip Şahin ve yanındaki heyet, şölen gösterileri başlamadan önce çeşitli kuruluşlar tarafından açılan Nevruz masalarını ziyaret edip sohbet etti. Vakfımız tarafından açılan Nevruz masasını da ziyaret eden heyet ikramlarımızı kabul edip, Ergenekon’dan Çıkış anısına demir dövdü.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili’nin konuşmasının ardından Türk Dünyası’nın değişik yörelerinden katılan halk oyunları toplulukları gösterileri ve sanatçı konserleriyle devam eden Nevruz Şöleni, Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kurumların halkımıza ikramları ve bayramlaşmalarla sona erdi.
Vakfımız Gençlik Kollarının Türk Dünyası’nın her yöresinin milli giyimleri ve bayraklarıyla donanmış tören kıtası ile Türk Nevruz kültürünü sergileyen masamız, her yıl olduğu gibi yoğun bir ilgi gördü.

http://www.zeytinburnuhaber.org/guncel/13016-istanbulda-nevruz-zeytinburnunda-kutlandi.html

1_mini 2_mini 3_mini 4_mini 5_mini 6_mini 7_mini 8_mini 9_mini 10_mini 12_mini 13_mini 14_mini 15_mini 16_mini 17_mini

1

Etiket:

Kategori: Duyurular, Süleymaniye Kürsümüz

Bir Cevap Yazın