TRT Avaz, Turan Yazgan’ı anma toplantısı canlı yayın

06 Aralık 2013 | 1 Yorum

Vefatının birinci yılında Prof. Dr. Turan Yazgan’ı anma programı kapsamında Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’na “Turan Yazgan Ödülü” verilecek.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı 7 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Cemil Bilsel Konferans Salonunda Turan Yazgan’ı anma programı düzenliyor.

Türk illerinden de katılımın olacağı programda Prof. Dr. Turan Yazgan belgesel kitabının tanıtımı yapılacak.

Turan Yazgan Ödülünün ilki Kırım Tatarlarının dünyaca ünlü lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’na takdim edilecek.

Anma programı, Faruk Salgar yönetimindeki Bakırköy Konservatuarı Türk Müziği Korosu Prof. Dr. Nevzat Atlığ himayesinde Turan Yazgan’a Vefa Konseriyle sona erecek.

 

 

Anma Programı ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu’na ‘Turan Yazgan Ödülü’ Verilmesi” töreni TRT Avaz tarafından canlı olarak ekranlara getirilecek.

Yayın http://www.trt.net.tr/trtavaz/ adresinden seyredilebilir.

Etiket:

Kategori: Duyurular

Yorumlar (1)

Geri izleme adresi | Yorumlar için RSS Feed

  1. Ahmet Aksungur dedi ki:

    O kutlu yuvaya amcam Bünyamin Aksungur ile girdim ve girdiğim günden beri o kutlu yuvanın neferi olarak hissediyorum kendimi. Şuan istanbul’dan uzağım ama uzaktan da olsa vakfı takip etmeye çalışıyorum. O kutlu , yüce insan Turan Hocamın sohbetlerinde , divanında bulunmak şerefine nail oldum. Rabbim gani gani rahmet eylesin; O’na ve bize rahmetinle muamele eylesin (Amin)

    Manisa’dan selam ve dua ile.

Bir Cevap Yazın